20181127_072921-

Miért forduljon hozzám bizalommal? Mit tudok nyújtani?

–         Gazdag élettapasztalat és terápiás tapasztalatok.

–         Személyes gondoskodás nyújtása.

–         Kialakult látásmód, életbölcsesség.

–         Igazi elmerülés a problémákban.

–         Megoldások keresése.

–         Teljes titoktartás.

BEMUTATKOZÁS

Janovszki Balogh Gabriella pszichológus vagyok, felnőtt és gyermek klinikai szakpszichológus, valamint szakpszichoterapeuta szakvizsgákkal. Sokféle pszichoterápiás módszert elsajátítottam: hipnózis, autogén tréning, relaxációs módszerek, meditáció, dinamikus feltáró terápiák, integratív terápiák: KIP, NLP, egyéni családállítás, kognitív és séma terápiák. Emellett az Integratív Pszichoterápiás Egyesület kiképző terapeutája vagyok, szakembereknek segítek az integratív szemléletű hipnoterápia elsajátításában.

Gyermek klinikai szakpszichológusként hosszú éveket dolgoztam Nevelési Tanácsadóban, ahol 15 évig vezető voltam és szakember társaimat is segítettem a gyermek pszichoterápiás szemlélet kialakításában.

Terápiás munkám során azt tapasztaltam, hogy az emberek gondolnak valamit az életükről, de ha a tudatos felszín mögé tekintünk, sokszor máshol találjuk a problémák gyökerét, a szenvedések kulcsát.  A hamis önismeret által keltett tudatos elképzelések sokszor tévutakra vezetnek bennünket és olyan igazságokat próbálnak elhitetni velünk és a külvilággal, ami szappanbuborék módjára esik szét a valóság talajára érve.

Énünk elhárító mechanizmusai képesek megakadályozni, hogy világosan lássuk a múltat és az ennek talaján kibontakozó jelent, hogy felismerjük szüleink és a még korábbi generációk átélt traumáit vagy működésmódjait és az általuk okozott hatásokat. Nem könnyű beazonosítanunk azokat a parancsokat, vagy tiltásokat, melyek tőlük érkeznek és befolyásolják cselekedeteinket vagy elakadásainkat, végeredményben egész személyiségünk kialakulását.Tudatunk képes elhitetni azt is, hogy saját megéléseink és viselkedésünk helyes, mi magunk szeretjük a másikat, tiszteljük embertársainkat és mindig a környezet pl. a házastárs, a munkahelyi főnök hibájából, agressziója következtében keletkezik a baj, vagy éppen ellenkezőleg, elfogadtatja velünk, hogy minden belső megélésünk helytelen és letiltja autentikus érzelmeink, valós gondolataink kifejezését a külvilág felé.

Módosult tudatállapotokban végzett önismereti munka segíti „az Elménket, hogy alvó állapotból felébredt állapotba kerülhessünk”. Pszichológiailag megfogalmazva, ezen az úton haladva összeköttetésbe kerülhetnek bennünk a Tudat kognitív folyamatai és a Tudatalatti elfojtott, még ismeretlen rétegei és így fokozatosan megérthetjük problémáink mélyebb jelentéseit és új módon közeledhetünk a megoldásokhoz, vagy gyógyító módon feltölthetjük személyiségünk belső hiányait, érettebbé válhatunk.

A kognitív –és séma terápiák a másik oldalról közelednek, segítik a jelenben, az itt és most szituációkban keletkező tudatos gondolatok torzulásainak, hibáinak felismerését és megváltoztatását, valamint a múltból fakadó alapsémák tudatos szinten történő felismerését és megmunkálását.

A problémák megértésének folyamata lehet rövid, de néha hosszadalmas is, ami az elején talán félelmetes, az igazságokat látva fájdalmas is az ember számára. Az önismereti munka olykor a legkeményebb út, máskor pedig szinte felemeli az embert a magasba. Mindannyian tapasztaltuk már, hogy valami miatt nem tudtunk jól aludni, és ha éjszaka felébredtünk, talán szorongás, nyugtalanság is megjelent bennünk. Azonban ahogy először szürkülni kezdett, majd a sötét kezdte átadni a helyét a fénynek, úgy váltunk egyre nyugodtabbá, derűsebbé és el tudtuk kezdeni céljaink megvalósítását. Így van ez az önismereti munkában is, ahogy megismerjük védekező mechanizmusainkat, mögé nézünk és egyre több minden kitisztul előttünk, úgy egyre biztosabb léptekkel és belső nyugalommal haladunk az önmegvalósítás felé.

Minden Sors megvalósításában ott van sok lehetőség. Akár jó, vagy balsors jelenleg az osztályrészünk, tudnunk kell, hogy egy idő után a Sors kereke fordul. Ebben segíthet mindaz, amit pszichoterápia közben átérzünk, végig gondolunk, kimondunk, vagy akár meg is cselekszünk. Valójában minden történés egy tanulási lehetőség, és ha megtörténik a belső megértés, akkor megérkezik a „kegyelmi állapot”, azaz megnyílik előttünk az út, amit addig hiába kerestünk.

Mi tehát a boldogság kulcsa?
Ismerd meg önmagad! Ekkor megismered valós érzéseidet, szándékaidat, egész személyiségedet és képessé válhatsz sok mindent tenni céljaid megvalósításáért.